M SR 2018 v klasických šípkach Nováky

25.01.2018 11:20

V sobotu 20. januára sme cestovali na M SR v klasických šípkach do Novák. Cestovali sme v zostave vodič Maroš Lacko, Marek Bača, Jaroslav Bača, Peter Hrdlička a Juraj Lenart.

Začali sme v súťaži dvojíc. Ešte pred súťažou vznikla dvojica Marek Bača a hráč 1.Dartclub Brezno Erik Poliak. Bol to dobrý ťah. Poďme k turnaju. Dvojica Lenart - Lacko v prvom kole podľahla dvojici Milan Chorvát - Tomáš Lettrich 0:3. Dvojica dedo Bača - Hrdlička nestačila na dvojicu z DC Hriňová Peter Bystriansky - Rastislav Purdek a prehrala 1:3. Neuveriteľne krutý bol los k dvojici Erik Poliak - Marek Bača. V prvom kole narazili na dvojicu obrovských favoritov Vladimír Zaťko - Juraj Vindiš. Chalani sa nedali a vyhrali 3:2. V druhom kole narazili na dvojicu Gabriel Varaljay - Peter Klementy. Opäť výhra, tentokrát 3:1. V treťom kole ich čakala dvojica Peter Minarčík st. - Milan Štefaňák. Tentokrát to bola výhra na nulu 3:0. Štvrťfinále prinieslo veľmi vyrovnaný a dramatický boj s dvojicou Jaroslav Mrenica - Martin Červeňan. Opäť bola z toho výhra, tentokrát 3:1. Semifinále prinieslo súboj s dvojicou Zdenko Bubniak - Viktor Okres. Výsledok bol jednoznačný 3:0. A tak sa stalo niečo neuveriteľné, chalani sa prebojovali do finále. Vo finále ich čakal dvojica Martin Ševcov - František Mika. Po veľmi dramatickom a peknom súboji, však chalani podľahli 2:3. Napriek tomu sme sa radovali s nečakaného a o to krajšieho druhého miesta. Gratulujem.

V turnaji jednotlivcov mal najdlhší život opäť Marek Bača. V prvom kole sme skončili všetci ostatní. Jaroslav Bača prehral s Andrejom Jungom 2:4, Maroš Lacko s Róbertom Danačom 0:4, Juraj Lenart s Štefanom Luptákom 2:4 a Peter Hrdlička tesne s Pavlom Horníkom 3:4. Marek Bača sa radoval z víťazstva nad Ľudovitom Fábrym 4:1. V druhom kole Marek porazil Miloša Bédyho 4:1. Tretie kolo znamenalo pre Mareka stopku menom Michal Sedlák v pomere 0:4.

Hráčom chcem poďakovať za peknú reprezentáciu a pevne verím, že opäť o rok.