DLŠ 2009/10 - Prvé semifinálové zápasy

19.04.2010 10:07

V prvom semifinále proti sebe nastúpili družstvá Kremeľských mamutov a Lasan Team. Zápas bol do prvej polovice vyrovnaní a po ôsmych hrách bol stav 5:3 pre Kremeľských mamutov. Potom však v tretej štvrtine mamuti zabrali a upravili skóre na 9:3 a ako sa hovorí "bolo vymaľované". Stretnutie sa nakoniec skončilo 11:5 (25:12) pre Kremeľských mamutov.

Druhé semifinále bolo vyrovnané. Po prvej štvrtine viedli Rákosníci 3:1. Po druhej štvrtine už bolo 4:4. Ako obvykle sa dej zápasu lámal v tretej štvrtine a tú lepšie zvládli Rybári pomerom 3:1 a v zápase sa ujali vedenia 7:5. V poslednej štvrtine zaistil dôležití ôsmy bod Pavol Líška a deviati bod získal v poslednom zápase kapitán družstva Jozef Vengrín.

Kremeľskí mamuti : Lasan Team 11:5 (25:12) - stav série 1:0

Body : Faglic 4b, Laštík 4b, Macko 2b, Mateček 1b - Pánik 2b, Kontrapal 2b, Krška 1b

Rybári : Rákosníci 9:7 (21:16) - stav série 1:0

Body : Líška 3b, Paluga 2b, Pribula 2b, Vengrín 2b - Hrdlička 4b, Rakús 2b, Luši 1b