Desiate až dvanáste kolo DLJ 2014/15

22.03.2015 17:03

Desiate kolo sa odohralo v sobotu 7. februára. Cestu k terčom si našla jedna hráčka a dvanásť  hráčov. Na turnaji som nebol, tak len zhrniem výsledky. Po dlhšej dobe prišla početná výprava z Liptova a ovládla turnaj. Začnem od tretieho miesta. Toto miesto obsadil najlepší z Dolnokubínčanov Ján Rakús. Na druhom mieste a oči pre plač zostali Jaromírovi Bartošovi. Víťazstvo v turnaji na svoje konto pripísal Tibor Praštiak. Najvyššie zavretie predviedol víťaz turnaja a to konkrétne 120. Sto osemdesiatku hodila dvojica Milan Mateček a Marek Bača.

Druhý najvyšší počet hráčov v sezóne „osemnásť“ prišlo na jedenáste kolo DLJ. Kolo sa konalo v sobotu 21. februára. Turnaj okorenila svojou prítomnosťou a „výkonom“ dvojica Faglic a Hanušniak. Tretie miesto obsadil prekvapujúco, ale o to viac zaslúžene Milan Mateček. Veď na svojej ceste porazil Martina Ondruša, Petra Hrdličku a Pavla Líšku. Skloniť sa musel len pred víťazom turnaja Tiborom Praštiakom. Toho nedokázal poraziť ani víťaz A strany pavúka Jozef Laštík.  V dvoch finálových zápasoch Jozef podľahol 0:3 a 1:3. Sto osemdesiatky neboli . Hráči však o to viac zatvárali nad sto. Menovite Jakub Luši rovných sto, Jozef Laštík rovných sto a Marek Bača rovných sto. Peter Hrdlička predviedol zavretie nad sto dvakrát, stotri a stoosem. Najvyššie zavretie predviedol víťaz Tibor Praštiak a to stodvanásť.

Štrnásť hráčov si našlo čas a prišlo na 12. Kolo DLJ. Hralo sa v sobotu 7. marca. Po dlhšej dobe nás prišiel pozrieť a zahrať si aj úspešný účastník „Kripeľ Cup-u 2015“ Ivan Kubačka. Dieru do sveta však neurobil. Možno nabudúce. Tretie miesto obsadil v záverečných fázach turnaja po tichu hrajúci Milan Paluga. Druhé miesto obsadil Peter Hrdlička. Tretie víťazstvo za sebou získal Tibor Praštiak a potvrdil svoju skvelú formu v posledných dvoch mesiacoch. Sto osemdesiatka nás tento krát nenavštívila. Zavretie nad sto predviedol Peter Hrdlička a to dvakrát, sto štyri a sto štrnásť.