Trináste až pätnáste kolo DLJ 2015/16

13.04.2016 09:04

Trináste kolo DLJ sme hrali v sobotu 27. februára. Vynikajúca účasť 18 hráčov priniesla pekný turnaj. Pri terčoch sa hrali pekné zápasy. Zavretie nad sto stojedenásť predviedol Miroslav Fiderák. Sto osemdesiatkou sa pripomenul Marek Bača a sto sedemdesiat jedna ukázal Martin Ondruš. Poďme k výsledkom turnaja. Tretie miesto obsadil Milan Špirko z Trenčianskej Štiavničky. Druhé miesto putovalo taktiež do Turca a to do Sučian zásluhou Ivana Černeka. Víťazstvo však zostalo doma v Dolnom Kubíne o čo sa postaral Marek Bača.

Kolo s poradovým číslo štrnásť nás prekvapilo v piatok 11. marca. Napriek piatku prišlo 16 hráčov. Počas turnaja už „tradične“ zavretie nad sto ukázal Miro Fiderák a to 105. Turnaj priniesol aj rekordné množstvo sto osemdesiatok a to 8. Hráči si ich rozdelili takto Marek Bača tri a po jednej pridali Tibor Praštiak, Michal Praštiak, Anton Lofaj, Jaromír Bartoš a Peter Hrdlička. V turnaji sa najviac darilo tejto trojici. Na treťom mieste skončil po dlhej dobe Tibor Praštiak. Druhé miesto obsadil po vyčerpávajúcom finále Miroslav Fiderák. Z víťazstva sa radoval Dolnokubínčan Peter Hrdlička.

Pätnáste kolo v sobotu 26. marca prinieslo druhý najnižší počet hráčov v sezóne. Prišlo nás desať. Hrali sme každý s každým na dva víťazné legy. Turnaj nepriniesol žiadnu sto osemdesiatku. Aké suchoty. Zavretie nad sto ukázali Marek Bača 148 a Michal Juráš 134. Na konci turnaja zostali traja hráči s jednou prehrou. Najlepšie si počínal domáci Peter Hrdlička a turnaj vyhral. Na druhom mieste skončil Tibor Praštiak ( mal horší vzájomný zápas), tretie miesto obsadil Marek Bača ( mal horšie skóre ).