Šestnáste až osemnáste kolo DLJ 2014/15

22.08.2015 13:25

Šestnáste kolo nás zastihlo deň po Sviatku práce. V sobotu 2. mája nás prišlo celkom deväť hráčov. Hrali sme 501 D.O. každý s každým. Kolo prinieslo víťazstvo Tibora Praštiaka. Druhé miesto obsadil Peter Hrdlička. Z tretieho miesta sa radoval Jozef Laštík. Toto kolo skončilo presne tak, ako celý ročník DLJ 2014/15. Jednou sto osemdesiatkou sa pripomenul Milan Mateček a zavretie nad sto presnejšie 106 ukázal víťaz turnaja Tibor Praštiak.

V sedemnástom kole sme dosiahli negatívny rekord v počte prihlásených hráčov. Presne napísané šesť. Niečo strašné. Tak málo hráčov si ani nepamätám. Hrali sme každý s každým 501 D.O. na tri víťazné legy. Z víťazstva sa nakoniec tešil opäť Tibor Praštiak. Druhé miesto obsadil prekvapujúco o to však zaslúženejšie Ján Rakús. Tretie miesto obsadil oneskorenec Vladimír Macko. Sto osemdesiatku hodili dvaja hráči Tibor Praštiak dve a Vladimír Macko jednu. Sto sedemdesiat jednotku pridali opäť dvaja hráči Peter Hrdlička dve a Tibor Praštiak jednu. Zavretie nad sto a to 108 ukázal Peter Hrdlička.

Na rozlúčka so sezónu teda osemnáste kolo si prišlo zahrať desať hráčov. Hrali sme pavúk a hru 501 D.O. na tri víťazne legy. Z víťazstva sa tešil a úplne oprávnene Jozef Laštík. Vo finále zdolal Petra Hrdličku 0:3 a 3:1. Zápas bol celkom pekný. Môžem posúdiť bol som veľmi blízko J.  Tretie miesto obsadil Tibor Praštiak. Pekné zavretie  predviedol Milan Mateček a to 105. Juraj Pribula ukázal svoj životný leg. Ten uzavrel v skvelom šiestom kole.